0
0
phone-icon
Замовити дзвінок

Освітлення кімнатних квітів та розсади в домашніх умовах. Який світильник краще?

Освітлення кімнатних квітів та розсади в домашніх умовах. Який світильник краще?

Одним з важливих умов правильного догляду за кімнатними квітами або розсадою є освітлення. Оскільки ринок рясніє всілякими пропозиціями, перш ніж вибрати і купити фитолампу, варто розібратися в нюансах її роботи.

Основне призначення фитосветильника – це продукування штучного світу, який служить хорошою стимуляцією росту рослин. Цьому сприяють він випромінює світлові хвилі:

1. синього спектру (430-460нм) – потрібні для вегетативної фази рослин;

2. червоного спектру (640-660нм) – незамінні під час цвітіння і плодоношення.

Встановлювати фітосвітильники найкраще в приміщеннях, де немає доступу до повноцінного сонячного освітлення, в місцях, де вирощування відбувається з використанням методу гідропоніки, або ж для підсвічування акваріумних рослин.

Оскільки освітлення, яке ми використовуємо щодня, не підходить для забезпечення повноцінного процесу фотосинтезу, лампи розжарювання краще повністю виключити з приміщень, де ростуть квіти або розсада. Стандартні освітлювальні прилади не виробляють необхідні спектри свічення і не дають потрібний рівень яскравості, тому вони не в змозі замінити природний сонячне світло. А своїм надлишковим теплом навіть можуть зашкодити рослинам. До того ж такі прилади споживають занадто багато електроенергії, що робить їх використання в даних цілях абсолютно невигідним. Примітно, що люмінесцентні і світлодіодні лампи можуть бути використані для забезпечення потрібного освітлення, але розміщувати їх доведеться на відстані не далі, ніж на 10 см від листя рослини, і вони повинні бути безперервно включеними до 18 годин в день. Звичайно ж, це доволі жорсткі і незручні умови.

Саме тому варто купити фітосвітильник, який спеціально розроблений для правильного догляду за рослинами. Його дуже просто прикріпити до будь-якого виступу або поверхні з допомогою надійної прищіпки, а гнучкі ніжки повертають фітолампу саме в те місце, яке потрібно висвітлити. Рекомендована відстань, яку має поділяти рослину від лампи, варіюється від 30 см до 1 м. Таким чином світло навіть від одного приладу можна використовувати досить раціонально і забезпечити їм непогану площа оранжереї.

Важливо пам'ятати, що фітолампы служать повною заміною сонячного світла, тому період висвітлення такими приладами не повинен перевищувати 16 годин. Після цього потрібно зробити перерву, під час якої рослини зможуть відновити всі задіяні раніше системи.

Доброго врожаю!